Smart sada HOMEMATIC HmIP-SK1 riadenie vykurovania plus

Smart sada HOMEMATIC HmIP-SK1 riadenie vykurovania plus
Skladom
Smart sada HOMEMATIC HmIP-SK1 riadenie vykurovania plus
Smart sada HOMEMATIC HmIP-SK1 riadenie vykurovania plusSmart sada HOMEMATIC HmIP-SK1 riadenie vykurovania plus
E-shop Spotel.sk je certifikovaný

Smart sada HOMEMATIC HmIP-SK1 riadenie vykurovania plus


0
138,12 € s DPH
115,10 € bez DPH

EAN: 4047976425464 | Kód: 06435824 | Výrobca: HOMEMATICŠtartovacia sada - riadenie vykurovania plus HmIP-SK1
Múdra domácnosť a inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém v jednom.

Štartovacia sada pre riadenie vykurovania plus (HmIP-SK1) určená pre počiatočnú integráciu chytrej domácnosti Homematic IP. Súprava obsahuje tri základné prvky pre vzdialené riadenie priestorovej teploty v miestnosti a proces vykurovania podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.
Otvorte dvere do sveta profesionálneho radu výrobkov značky Homematic IP, ktorý predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša bezkompromisnú nemeckú kvalitu a 80-ročnú tradíciu.
Komplexné riešenie so širokou modularitou vrátane portfólia viac ako 250 originálnych výrobkov určených na inteligentnú optimalizáciu, automatizáciu, ovládanie a zabezpečenie objektov.
Súprava obsahuje Centrálnu jednotku (HmIP-HAP), Termostatickú hlavicu (HmIP-eTRV-2), Optický okenný a dverný senzor - optický (HmIP-SWDO) a bezplatnú mobilnú aplikáciu v CZ lokalizácii dostupnú pre operačný systém Android a iOS.

Chytré a inteligentné riešenie ovládania vykurovania
Správna vnútorná pocitová teplota výrazne ovplyvní to, či sa budete doma alebo v kancelárii cítiť dobre.
Bežné termostatické hlavice obvykle nie sú riešením, pretože nedokážu optimalizovať vaše individuálne potreby. To je iba jeden z mnohých dôvodov, prečo si zaobstarať chytré Termostatické hlavice Homematic IP (HmIP-eTRV-x) pre automatizáciu vykurovania.
Elegantný dizajn a praktické prevedenie s možnosťou univerzálneho využitia a mimoriadnou užívateľskou prívetivosťou chytré mobilné aplikácie Homematic IP pre jednoduchú a intuitívnu konfiguráciu systému chytrej domácnosti.
Ponúka spoľahlivé riešenie regulácie vykurovania a úspory energií pre rôzne typy objektov ako sú domy, byty, chaty, kancelárie, garáže, obchody, sklady či úrady.
Sada obsahuje tri základné zariadenia pre spoľahlivé riešenie regulácie vykurovania a úspory energií pre rôzne typy objektov s možnosťou modulárneho rozšírenia a dokúpenia ďalších komponentov systému zabezpečenia a chytrej domácnosti Homematic IP ako hlásiče požiaru, PIR detektory pohybu, sirény, klávesnice, záplavové senzory, diaľkové ovládače, spínané zásuvky atď.

Centrálna jednotka (HmIP-HAP)
Pracuje ako prístupový bod a ponúka pohodlné nastavenie a ovládanie komplexného systému zabezpečenia a chytrej domácnosti Homematic IP cez ethernetové pripojenie a pomocou intuitívnej aplikácie (pre Android a iOS v CZ lokalizácii) určené pre chytré telefóny. Mobilná aplikácia umožňuje okamžitú reakciu na správy a upozornenia zo systému vašej inteligentnej domácnosti a spája všetky zariadenia Homematic IP prostredníctvom bezplatného, ​​neobmedzeného cloudu, ten umožňuje nastavenie a riadenie systému odkiaľkoľvek na svete, prenos dôležitých informácií a aktualizáciu softvéru a firmvéru zariadení, odovzdáva konfiguračné a prevádzkové príkazy z aplikácie Homematic IP smerom k jednotlivým zariadeniam chytrej domácnosti.

Samozrejmosťou je aj ovládanie hlasom prostredníctvom home asistenta (podporovaná komunikácia s Google Assistant a Amazon Alexa).

Kapacita systému
K Centrálnej jednotke (HmIP-HAP) je možné pripojiť až 15 užívateľov, 80 komponentov systému, videokamery a vytvoriť nespočetné množstvo scenárov. Pripojením ďalšej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) je možné systém rozšíriť až o ďalších 40 komponentov systému (maximálne 120 komponentov a 2 centrálne jednotky na jednu inštaláciu).

Bezdrôtová termostatická hlavica (HmIP-eTRV-2) s podsvieteným LED displejom
Hi-tech riešenie Termostatických hlavíc (HmIP-eTRV-2) spočíva predovšetkým v unikátnom algoritme a krokovom motorickom ovládacom mechanizmu. Nahradzujú bežné termostatické radiátorové hlavice, riadia priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.

Každá termostatická hlavica Homematic IP má integrovaný snímač teploty. Až tri nastaviteľné profily vykurovania: teplota môže byť regulovaná v časových intervaloch (až 6 vykurovacích fáz za deň s individuálne nastaviteľnou teplotou).

Systém začne byť skutočne dômyselný v kombinácii Termostatické hlavice (HmIP-eTRV-x), Okenného a dverného senzora (HmIP-SWDx) a Centrálnej jednotky (HmIP-HAP), kedy je možné naplno využiť všetky funkcionality systému vrátane inteligentnej predikcie vykurovania pre maximálnu úsporu energiou. V mobilnej aplikácii (pre Android a iOS v CZ) je možné nastaviť až niekoľko teplotných týždenných profilov, rôzne denné režimy zvyšovania alebo znižovania teploty (na deň a miestnosť) alebo celý rad pokročilých scenárov.

Pri vytváraní profilov a scenárov môžete zohľadniť všetky vaše potreby na automatizáciu vykurovania s ohľadom na úsporu energií a pocitovú teplotu. Nočný režim môžete nastaviť tak, aby ste sa dobre vyspali, ráno sa prebúdzate do príjemnej teploty a vstupujete do vopred vyhriatej kúpeľne.

Užívate si chvíle voľna vo vašej obývačke pri individuálne nastavenej teplote alebo usporíte drahocennú energiu, zatiaľ čo nie ste doma.

Ničím nerušený spánok
Termostatické hlavice Homematic IP (HmIP-eTRV-x) môžu byť inštalované v spálňach a detských izbách vďaka svojmu tichému prevádzky a technológii konštrukcie utlmeného puzdra, ktorá je tak jednou z hlavných výhod hlavice pre váš bezstarostný a ničím nerušený spánok.

Jednoduchá montáž
Priama montáž na radiátorové telesá so závitom M30 x 1,5 alebo za použitia dodávaných adaptérov pre väčšinu štandardných typov radiátorových ventilov (RA, RAV a RAVL – súčasť balenia). Stačí jednoducho demontovať existujúcu hlavicu a nahradiť hlavicou z radu Homematic IP.

Hlavice sú vybavené vstavanou funkciou ochrany ventilu proti vodnému kameňu a mrazu pred zvápenatením a zamrznutím. Napájanie zaisťujú dve ceruzkové batérie typu AA s výdržou až 2 roky.

Optický okenný a dverný senzor HmIP-SWDO
Senzor nepracuje na konvenčnom princípe magnetického kontaktu a pre jeho funkčnosť nie sú potrebné ďalšie prídavné časti s magnetom, čo výrazne zjednodušuje montáž. Integrovaný optický systém infračervenej svetelnej bariéry spoľahlivo rozpozná otvorené alebo zatvorené okno alebo dvere.
V rámci systému Homematic IP preberá malý senzor hneď niekoľko úloh súčasne.

Poplachové funkcie
V režime zabezpečenia aktiváciou optického senzora systém ihneď vykoná pred konfigurovanú operáciu. Mobilná aplikácia Homematic IP poskytuje užívateľovi v systéme chytrej domácnosti aktuálne informácie o stave ochrany a tak ponúka pocit bezpečia pri opúšťaní objektu alebo domova, či už je na cestách alebo kdekoľvek inde.

Otvorenie a zatvorenie okien a dverí je okamžite detekované a užívateľ je o ňom informovaný prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na smartfóne.

Okrem toho môže byť váš dom alebo objekt ešte bezpečnejší, ak je súčasťou vášho bezpečnostného riešenia Siréna - vnútorná (HmIP-ASIR-2) alebo Siréna - vonkajšia (HmIP-ASIR-O). Pokiaľ dôjde v takom prípade k narušeniu ochrany okien alebo dverí, automaticky sa spustí hlasný zvuk signalizácie poplachu.

Funkcia ovládania vykurovania
V režime kontroly vykurovania a klimatizácie zaisťuje automatickú úsporu energií pri vykurovaní tým, že v komunikácii s Termostatickou hlavicou (HmIP-eTRV-2) hneď po otvorení okna alebo dverí, obmedzí alebo uzavrie prísun tepla do telesa radiátora.

Miera zníženia teploty môže byť dokonca definovaná užívateľom. Po zatvorení okna alebo dverí dôjde znovu k aktivácii vykurovania a to pokiaľ nebude priestorová teplota späť na predkonfigurovanej úrovni.

Týmto efektívnym spôsobom je možné riadiť priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania alebo klimatizácie podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %. Tu je obzvlášť praktické definovať možnosť nastavenia oneskorenia pre dvere, ktoré sa často používajú, aby sa zabránilo neustálemu opakovaniu otvárania a uzatvárania radiátorovej termostatickej hlavice.

Ochrana v prípade sabotáže
Súčasťou bezdrôtového optického senzora je sabotážny kontakt, ktorý spoľahlivo zistí neoprávnenú manipuláciu a spustí poplach. Medziprístrojová komunikácia zaistí spustenie poplachu aj bez internetového pripojenia.

Napájanie
Malý senzor vážiaci iba 30 gramov pracuje nepretržite a efektívne až po dobu 2 rokov na iba jednu batériu typu AAA. Akonáhle sa zníži kapacita napájacej batérie na minimum, je o tom užívateľ informovaný aplikáciou Homematic IP.

Jednoduchá montáž
Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. Pre bezstarostnú inštaláciu fixácií na vybrané miesto sú súčasťou balenia lepiacej pásky alebo na montáž drobné skrutky. Súčasťou balenia je okrem montážneho materiálu aj náhradný predný kryt v hnedom prevedení pre možnosť zámeny s ohľadom na farbu rámu okna alebo dverí.

Múdra mobilná aplikácia Homematic IP
Akonáhle je Centrálna jednotka (HmIP-HAP) pripojená k internetu, je možné využívať všetky funkcie prostredníctvom bezplatnej aplikácie pre inteligentné zariadenia Homematic IP dostupnú pre operačný systém Android a iOS. Intuitívna aplikácia v slovenskej lokalizácii je pravidelne aktualizovaná a rozširovaná o ďalšie funkcie a zariadenia, ponúka jasný prehľad všetkých možných funkcií a scenárov. Mobilná aplikácia umožňuje ovládanie hneď niekoľkých centrálnych jednotiek v rôznych inštaláciách (napr. pre rekreačné domy, bytové alebo chatové prenájmy atď.).

Hlasové ovládanie chytrej domácnosti
Veľké množstvo zariadení Homematic IP a systémových funkcií ponúka pohodlné hlasové ovládanie pomocou asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.

Komunikácia a bezpečnosť
Centrálna jednotka (HmIP-HAP) je pripojená k štandardnému routeru ethernetovým káblom (RJ-45) a slúži ako rozhranie medzi cloudom Homematic IP umiestneným výhradne na serveroch v Nemecku a inštalovanými zariadeniami Homematic IP.

Pre bezpečnú, stabilnú a spoľahlivú komunikáciu disponuje systém medzi jednotlivými zariadeniami vlastnou unikátnou rádiovou technológiou na prevádzkovom kmitočte 868,0 - 869,525 MHz s plne šifrovanou komunikáciou AES-128. Prevádzka na tomto kmitočte obmedzuje bezdrôtové vysielanie na 1% času z hodiny, tým je zaistená dlhá životnosť batérií pripojených zariadení a používatelia nie sú vystavení trvalému bezdrôtovému žiareniu. Centrálna jednotka (HmIP-HAP) navyše spoľahlivo detekuje rádiové rušenie.

Bezpečnosť bezdrôtového IP protokolu bola testovaná nezávislým skúšobným laboratóriom Techniker-Verband VDE v Nemecku a skúšobným ústavom AV-TEST.

Bezdrôtová technológia Homematic IP umožňuje komunikáciu s komponentmi až na vzdialenosť 400 m v otvorenom priestore alebo cez niekoľko podlaží výškovej budovy, čo umožňuje spoľahlivé pripojenie zariadenia aj na vzdialených miestach. A pokiaľ je potrebné zvýšiť dosah, postačí systém lokálne doplniť o Spínanú zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungujúcu aj ako opakovač signálu alebo o ďalšiu Centrálnu jednotku (HmIP-HAP).

Ochrana súkromia
Pri aktivácii ani počas prevádzky nie sú zhromažďované žiadne osobné dáta a používatelia tak zostávajú v úplnej anonymite, a to aj napriek tomu, že je systém založený na cloudovom riešení.

Funkcia sady:
- Múdra domácnosť a inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém v jednom
- Automatizované riadenie izbovej teploty s okamžitou úsporou a znížením výdavkov na energie až o 30 %
- Pre spoľahlivé zabezpečenie objektu a detekciu potenciálnych hrozieb
- Ovládanie a nastavenie cez aplikáciu Homematic IP
- Podpora operačných systémov iOS a Android
- Podpora hlasového ovládania (Amazon Alexa, Google Assistant)
- Podpora Home Connect Plus

Funkcia Centrálnej jednotky:
- Automatizácia domácnosti riadená cez smartphone alebo tablet
- Pripojenie až 80 zariadení (s druhou Centrálnou jednotkou HmIP-HAP až 120 zariadení celkom), až 15 užívateľov (smartfónov)
- Vysoká bezpečnosť vďaka komplexnému šifrovaniu AES a umiestneniu servera v Nemecku
- Komunikácia s komponentmi cez spoľahlivý bezdrôtový protokol
- Detekcia rádiového rušenia
- Viacfarebná LED indikácia stavu
- Možnosť rozšírenia bezdrôtového dosahu pridaním druhej Centrálnej jednotky (HmIP-HAP) alebo Spínanej zásuvky (HmIP-PSM-PE)

Funkcia Termostatické hlavice:
- Veľký podsvietený 1,6" LED displej
- Okamžitá úspora a zníženie výdavkov na energie až o 30 %
- Ovládanie prostredníctvom tlačidla a otočného prstenca
- Individuálne nastavenie teploty manuálne alebo pomocou bezplatnej aplikácie Homematic IP
- Až 3 nastaviteľné vykurovacie profily, 6 fáz a 13 zmien za deň
- Rýchla a jednoduchá inštalácia bez nutnosti vypúšťať vodu alebo zasahovať do rozvodov kúrenia
- Kovová matica pre priamu montáž na všetky bežné radiátorové ventily
- Kompatibilný pre montáž s priloženými adaptérmi pre ventily Danfoss (RA, RAV a RAVL)
- Napájanie pomocou dvoch kusov AA batérií
- Extrémne tichá prevádzka, vhodná pre montáž do spální a detských izieb
- Vstavaná automatická ochrana proti zamrznutiu ventilu
- Dokúpiteľná ochrana proti krádeži alebo neoprávnenej manipulácii
- Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol

Funkcia Okenného a dverného senzora:
- Optická detekcia otvorenia a zatvorenia okien a dverí
- Nastavenie oneskorenia pre často otvárané dvere
- Sabotážny kontakt
- Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol

Obsah balenia:
- Štartovacia sada - riadenie vykurovania plus (1x Centrálna jednotka, 1x Termostatická hlavica, 1x Okenný a dverný senzor - optický)
- 1x napájací zdroj Centrálnej jednotky
- 1x sieťový kábel UTP (RJ-45)
- 3x adaptér ventilu Danfoss (RA, RAV a RAVL)
- 1x biely a 1x hnedý kryt Okenného a dverného senzora
- 1x reflexná nálepka (pre tmavé povrchy)
- 2x alkalická AA batéria, 1x alkalická AAA batéria
- montážny materiál
- slovenský návod

Parametre sady:
Rad: Homematic IP

Parametre Centrálnej jednotky:
Napájací zdroj: 5V DC
Napájacie napätie sieťového zdroja (vstup): 100V - 240V/50Hz
Max. príkon napájacieho zdroja: 2,5W max.
Prúdový odber: 500mA max.
Spotreba v pohotovostnom režime: 1,1W
Stupeň krytia: IP20
Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
Rozmery (Š x V x H): 118 x 104 x 26 mm
Hmotnosť: 153g
Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 400m
Sieťové rozhranie: 10/100 MBit/s, Auto-MDIX

Parametre Termostatické hlavice:
Napájací zdroj: 2x 1,5V LR6/Mignon/AA
Prúdový odber: 120mA max.
Životnosť batérie: 2 roky (obvykle)
Stupeň krytia: IP20
Prevádzková teplota: 0 až 50 °C
Rozmery (Š x V x H): 58 x 71 x 97 mm
Hmotnosť: 205g (vrátane batérií)
Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
Pripojenie: M30 x 1,5mm
Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 300m

Parametre Okenného a dverného senzora:
Napájací zdroj: 1x 1,5V LR03/mikro/AAA
Prúdový odber: 100mA max.
Životnosť batérie: 2 roky (obvykle)
Stupeň krytia: IP20
Prevádzková teplota: 5 až 35 °C
Rozmery (Š x V x H): 102 x 15 x 20 mm
Hmotnosť: 30g (vrátane batérie)
Pracovná frekvencia: 868,3MHz, 869,525MHz
Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 300m

Možnosti platby

  • dobierkou
  • klasickým bankovým prevodom

Nakúpte aspoň za 500€ a doručenie budete mať zadarmo!

Dobierka Online platba

Kuriér SPS

6,00€ 4,80€

Výdajné miesto Zásielkovne

5,40€ 4,80€

Prostredníctvom Zásielkovne je možné doručovať len zásielky s hmotnosťou max do 5kg.

Balíky väčších rozmerov, kde je súčet všetkých strán viac ako 100 cm, taktiež nezasielame cez Zásielkovňu.

Podobné a súvisiace produkty